Nederland,  Travel

De hoogtepunten van ons weekendje Friesland

Onze eerste weekendje weg van dit jaar ligt inmiddels achter ons. We gingen namelijk op ontdekking in het mooie Friesland! Een weekend waarin we ons prima hebben vermaakt, veel mooie plaatsjes hebben gezien, waarin het ook ontzettend koud was én waarin ik mijn verjaardag vierde!

Natuurlijk volgen er nog diverse blogs over Friesland, maar voor nu deel ik alvast de hoogtepunten van dit weekendje met jullie!

Elfstedenstad: Bolsward

Friesland Bolsward

Friesland Bolsward Broerekerk

Doordat we pas om 16.00 uur in ons huisje op Landal Elfstedenhart terecht konden, besloten we om eerst gezellig naar Bolsward te gaan.

Vanaf de gratis parkeerplaats, Plein 1455, wandelden we in zo’n vijf minuten naar het centrum van dit pittoreske stadje. Geen groot centrum, maar genoeg te zien en te beleven om je een middagje te vermaken. Zo nemen we natuurlijk een kijkje bij de Broerekerk en genieten we van het mooie Stadhuis.

Harlingen, liefde op het eerste gezicht

Friesland Harlingen

Vorig jaar hadden we helaas geen tijd om Harlingen te verkennen toen we terugkwamen van Terschelling, maar nu kwam het er dan toch van.

En ja, ik kan niet anders zeggen dan dat ik direct verliefd werd op deze mooie stad. Prachtige panden, een gezellig centrum en mooie oude boten, eigenlijk alles wat ik zou verwachten in een Friese stad. We maakten een  stadswandeling en genoten volop van al dat moois. Vanwege de kou hebben we helaas niet alles kunnen zien, want de koffie met wat lekkers lonkte teveel. Een goede reden dus om nog eens terug te gaan, want Harlingen is absoluut een stadje waar ik zeker nog een keertje naar terug wil!

Het Jopie Huisman Museum in het mooie Workum

Op mijn verjaardag gingen we naar het Jopie Huisman Museum vanwege de tentoonstelling van mijn favoriete schilder, Henk Helmantel. Dat was een schot in de roos, want niet alleen is Workum een prachtig plaatsje, ook dit museum is een aanrader.

Wat een prachtige tentoonstelling van de werken van Henk Helmantel! Voor ons weer nieuwe schilderijen en ja, opnieuw onder de indruk van hoe hij zoiets simpels zo mooi weet vast te leggen. Ook de tentoonstelling met de schilderijen van Jopie Huisman was indrukwekkend om te zien. Vooral ook omdat je via de audiotour nu kunt horen hoe Henk Helmantel hier tegenaan kijkt.

Hindeloopen in winterslaap

Friesland Hindeloopen

Vanuit Workum was het slechts een kwartiertje rijden naar dat andere pittoreske Elfstedendorpje, Hindeloopen. Een aantal jaar geleden waren we hier al eens, toen ontzettend druk. Nu was het zowat verlaten en was er bijna niks geopend. Op zich jammer, maar het had ook wel wat om dit dorpje helemaal voor onszelf te hebben!

Een mooi weekend én natuurlijk een leuke boost voor mijn Project Nederland!

Ben jij al eens in Friesland geweest?

13 reacties