Bolsward

De fotogenieke plekjes van Bolsward

Voor schaatsliefhebbers zal Bolsward ongetwijfeld bekend in de oren klinken. Aangezien het één van de elf Friese steden is waar de Elfstedentocht langs komt. Toch is het niet één van de populairste steden van deze tocht en dat is eigenlijk geheel onterecht. Bolsward is namelijk een ontzettend leuk stadje waar je prima een middagje kunt vertoeven!

Ik neem je mee op mijn wandeling door dit prachtig stadje en laat je enkele fotogenieke plekjes zien!

Het Sint Anthony Gasthuis in Bolsward

Sint Anthony Gasthuis Bolsward

Sint Anthony Gasthuis Bolsward

Nadat we de auto op het parkeerterrein, Plein 1455 (gratis!) hebben geparkeerd, wandelen we al direct langs een pareltje van de stad. Namelijk het Sint Anthony Gasthuis, waarvan niet helemaal duidelijk is hoe oud dit Gasthuis nu precies is. Volgens de archiefstukken bestond deze instelling al in 1455, maar helaas is er verder weinig over bekend.

In 1907 zijn de acht woningen aan de linkerkant, tegenover het Gasthuis, gebouwd om onderdak te bieden aan de minder bedeelden van de stad. Daarnaast is er ook nog het Klein Gasthuis waarvan de woningen al in 1867 werden gebouwd. Het terrein is vrij toegankelijk voor het publiek en via het Gasthuis wandel je zo het centrum van Bolsward in.

Het monumentale stadhuis van Bolsward

Al direct bij binnenkomst in de stad, valt het prachtige stadhuis op. Dit pand stamt uit 1615 waar tegenwoordig het Cultuur Historisch Centrum De Tijd in is gevestigd. Je kunt hier onder andere de Oudheidkamer en de Bibliotheek bekijken. Ook is het de plek waar je heerlijk kunt lunchen of dineren bij Grand Café Blend.

Helaas voor ons was er op dat moment geen tafeltje beschikbaar, dus bleef het bij een kort gluur momentje.

Wandelen langs de stadsgrachten

Bolsward

Friesland Bolsward

Na ons bliksembezoek aan het stadhuis besluiten we om eerst langs de langste stadsgracht De Dijl te wandelen. Wat vooral opvalt, zijn de prachtige panden langs de gracht. In de zomer is het trouwens ook mogelijk om een rondvaart te maken door de grachten en op die manier Bolsward vanaf het water te bewonderen.

Aan het einde van deze gracht, vind je Stadsherberg De Wijnberg waar je trouwens heerlijk kunt lunchen. Vervolgens wandelen we langs de andere kant van de gracht terug naar het Stadhuis.

De Broerekerk

De Broerekerk Bolsward

Friesland Bolsward Broerekerk

De Broerekerk werd in de 13e eeuw gebouwd als Kloosterkerk van de Minderbroeders en kent een roerig verleden. In 1980 sloeg het noodlot toe en werd de kerk bij een brand volledig verwoest. Uiteindelijk werd het in 1986 opengesteld voor het publiek, maar was het slechts nog een ruïne.

In 2006 besloot men om de Broerekerk, het oudste monument van Bolsward, in ere te herstellen. Dit deed men door er een glazen overkapping op te plaatsen wat de kerk een bijzondere uitstraling geef. In de kerk worden weliswaar geen diensten meer gehouden, maar de kerk is wel af te huren als locatie. Indien dit niet het geval is, dan kun je de kerk vrij bezoeken en genieten van het bouwwerk en ongestoord foto’s maken.

Voor de Broerekerk staat nog een heel bijzonder monument, namelijk Fontein De Vleermuis. Deze maakt onderdeel uit van het kunstproject 11fontains. Heel eerlijk? Ik heb er zelf niet zoveel mee, maar het schijnt dat als je de vleermuis beklimt, aan de achterzijde zit een trappetje, dat je dan je angst voor vleermuizen overwint en dus je zelf overstijgt.

Bolsward in een notedop

Het centrum van Bolsward is weliswaar niet groot, maar voor cultuurliefhebbers heeft dit stadje absoluut veel te bieden. Mooie panden en veel historie. Zeker bij mooi weer kun je je in het knusse Bolsward prima vermaken en heerlijk een boottochtje door de grachten maken. Het heeft mij in ieder geval enorm verrast!

Ben jij al eens in Bolsward of een andere Elfstedenstad geweest?

6 comments

  1. HEIDI

    Ziet er echt heel mooi uit.
    Heel mooie foto’s zijn het…

  2. Robin

    Ik kende Bolsward nog niet, maar leuk dat je me door middel van de foto’s kennis hebt laten maken.

  3. Elsa da silva

    Bolsward is idd heel mooi! Bedankt voor de mooie foto’s.

  4. Tessa

    Wat een prachtige gebouwen staan er in Bolsward. Het is dat het te ver weg is voor mij, anders had ik zeker een dagje gegaan om rond te struinen

  5. Yova

    Bolsward zijn wij nooit geweest. Wat is heel veel te zien. Hofjes erin tussen lopen is zeker mooi om te zien. Wat is daar mooie omgeving om te wandelen. Leuk dat jullie daar bent geweest. Leuke foto’s geworden. Fijne zondag.

  6. Jouvence

    Ik had eerlijk gezegd nog nooit van Bolsward gehoord, maar het ziet er wel uit als een mooie plek om eens te bezoeken.

Comments are closed.