5 Tips om in de kerststemming te komen

Hebben jullie de kerstboom al staan? Bij ons staat ie al sinds het eerste weekend van december, dus de kerststemming begint hier in huize B wel al te komen. Sowieso vind ik kerst, en zeker de aanloop er naar toe, altijd wel wat hebben. Al die lichtjes in het centrum én thuis, het is ook net alsof er op de één of andere manier meer saamhorigheid is.

Maar goed, mocht je nog niet helemaal in de kerststemming zijn, dan deel ik je mijn ultieme tips en wedden dat je dan alsnog snel je kerstboom op gaat zetten!

– Bezoek een kerstmarkt

Een intikkertje natuurlijk, want december is dé maand waarin je elk weekend wel ergens een kerstmarkt kunt bezoeken. Traditiegetrouw begint het kerstmarktenseizoen in Duitsland al eind november, maar inmiddels zijn er ook in eigen land overal wel kerstmarkten of winterfairs.

Zelf bezocht ik inmiddels al de kerstmarkt in Bourtange en was ik afgelopen weekend nog op twee Duitse kerstmarkten te vinden. De eerste in Weener was vrij klein, maar wel erg sfeervol, en de tweede in Leer was een stuk groter en gezelliger. Het is niet zozeer bedoeld om er je kerstinkopen te doen, natuurlijk kan dit wel, maar het is vooral het sfeertje. De mooi versierde kramen c.q. stalletjes zorgen in ieder geval voor een sfeervol geheel.

In eigen land is bijvoorbeeld ook de kerstmarkt in Maastricht een aanrader, net als de kerstmarkt in één van de grotten in Valkenburg. Beide vorig jaar voor jullie getest en goedgekeurd!

– Stap eens binnen bij een tuincentrum

Is er bij jou in de buurt geen kerstmarkt of vind je dit te druk, stap dan gewoon een tuincentrum binnen. Ook hier vind je diverse leuk aangeklede stalletjes met allerlei leuke hebbedingetjes. Ik was zelf vorig jaar in Denekamp bij Tuincentrum Oosterik, maar dit jaar zocht ik het dichter bij huis.

Ik nam een kijkje bij de Intratuin in Winschoten en met het gezellige kerstmuziekje op de achtergrond, kwam de kerststemming vanzelf!

– Maak je eigen kerstplaylist op Spotify

Natuurlijk mag kerstmuziek niet ontbreken, want niks leukers dan al swingend de kerstboom op te zetten, toch? Iedereen kent wel ‘All I want for Christmas’ van Mariah Carey of ‘Last Christmas’ van Wham, maar misschien ontdek je al surfend op Youtube wel heel andere leukere kerstnummers!

Mijn ultieme kerstnummer? Eigenlijk zijn dat er twee. Mijn alltime favorite is ‘Driving home for Christmas’ van Chris Rea. Een oudje uit 1986, maar nog steeds voor mij het nummer die mij helemaal in de kerststemming brengt. Na de laatste werkdag terug rijdend naar huis en dan dit nummer op de radio, heerlijk!

En dat andere nummer? Dat is ‘Feliz Navidad’ van José Feliciano, een heerlijk feelgoodnummer waar je direct vrolijk van wordt!

– Knutsel je eigen kerststukje

Okay, om maar direct met de deur in huis te vallen, dit is niet echt iets wat aan mij is besteed. Ooit als kind maakte ik wel samen met mams kerstbakjes, maar ik ben gewoon niet zo creatief aangelegd en heb er ook niet het geduld voor.

Maar op Pinterest vind je een wereld aan leuke ideeën, van zelfgemaakte kerstboompjes tot kransen, van gedecoreerde dienbladen tot buitenverlichting. Soms ingewikkeld, maar veel vaker iets simpels wat iedereen kan maken. Ga jij het proberen?

– Dompel je onder in kerstfilms

Heb je Netflix? Dan zit je deze maand gebeiteld, want de ene kerstfilm na de andere verschijnt online. Geen Netflix, niet getreurd want ook bij Net 5 kun je elke avond maar liefst twee kerstfilms zien!

Mijn teller staat dit jaar nog maar op twee kerstfilms, namelijk The Holiday met Cameron Diaz (klassiekertje inmiddels) en The Merry Gentleman (Netflix / leuk).

Ben je meer van de kerstseries? Ook dan heb ik twee geweldige leuke series voor je! Hjem til Jul over een verpleegster die haar familie wijsmaakt dat ze haar vriend mee neemt naar het kerstdiner. Nu alleen nog die vriend zien te vinden! Leuk weetje: deze serie is er ook in de Italiaanse variant, ook erg leuk!

En ook Dash & Lily, over hoe twee vreemden elkaar steeds beter leren kennen, is een erg leuke serie om in deze tijd van het jaar te kijken!

En? Al zin in kerst?

10 comments

  1. Tine

    Met al die kerstverlichting kom ik direct in de kerstsfeer. De meest gezellige tijd van het jaar vind ik.

  2. Helen ten Napel

    Mooiste tijd van het jaar! Heerlijk om met de hond te wandelen en alle kerstversiering buiten én binnen te bewonderen..daarnaast wonen wij bij een intratuin in de buurt dus snuiven we geregeld de kerstsfeer extra op

  3. Jouvence

    Wat een leuke ideeën! Persoonlijk voelt het voor mij nog niet echt alsof het over 2 weken al kerst is. Wellicht ook door alles wat er de afgelopen weken is gebeurt hier. Naar het tuincentrum zijn we in ieder geval al wel geweest.

    1. Kijkje in huis en tuin

      Ons tuincentrum is nu zo aantrekkelijk , echt leuk om even naartoe te gaan.

  4. Evendelen.be

    Wat een fantastische tips om al snel in de Kerstmood te komen. Ik zou graag naar Genker Plantencentrum gaan, altijd leuk om te zien hoe ze een winkel omtoveren tijdens de feestdagen.

  5. Heidi

    O, zo zalig is het.
    Vooral de tuincentrums af lopen vind ik super leuk.
    Super leuke kerstliedje.
    Bedankt om de deze geweldige blog post met ons te delen.

  6. Leen De Win

    Kerst is inderdaad de leukste tijd van het jaar! Vorige week zijn we nog op de kerstmarkt van Maastricht geweest en alle lichtjes in de stad, daar word ik instant vrolijk van.

  7. Saskia

    wat een leuke ideeën! Ik hou van deze periode en kijk er dan ook enorm naar uit!

  8. Anette

    Zeker zin in kerst! Net als jij ben ik ook fan van de verlichting, de sfeer en de liedjes in deze periode 🤩
    Wij gaan dit jaar een kijkje nemen op de kerstmarkt in Gent want door jouw enthousiasme zijn wij nieuwsgierig geworden:-)

    1. Wanda

      Daar krijg je echt geen spijt van!

Comments are closed.